Homeopatia

Pomimo sporów, które budzi w środowisku medycznym, homeopatia w większości krajów jest uznaną dziedziną medycyny. W krajach Unii Europejskiej 30 procent lekarzy regularnie zaleca swoim pacjentom leki homeopatyczne. We Francji leki te przepisuje przeszło 25 tysięcy lekarzy. Leki homeopatyczne są refundowane w Niemczech, a w Belgii koszty leczenia są w 20 procentach pokrywane przez system dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. W Polsce natomiast 77 procent uważa lekarzy przepisujących leki homeopatyczne za godnych zaufania.

Istotą leczenia homeopatycznego jest leczenia człowieka, a nie choroby w nim tkwiącej. Polega na przyjmowaniu leków w oparciu o określoną farmakologie homeopatyczna. Panaceum zawiera małe dawki substancji aktywnych, które mogą chorobę wyleczyć – jej większe ilości wywołują u człowieka zdrowego objawy choroby. Wysokie rozcieńczenia leków homeopatycznych w naturalny sposób pobudzają organizm do walki z chorobą. Wzmacniają również jego wewnętrzne siły odpornościowe.

Wizytówką leków homeopatycznych jest ich skuteczność, a jej potwierdzeniem są badania kliniczne. Leki te nie wywołują działań niepożądanych, dlatego mogą być stosowane przez osoby starsze i dzieci.

Remedium dostępne jest w postaci granulek – drobnych kuleczek z mieszaniny sacharozy i laktozy nasączonych substancją leczniczą, umieszczonych w małych tubkach. Leki homeopatyczne występują również w postaci tabletek, kropli, maści czy syropów.

Dlaczego polecamy  homeopatia? Osłabiony organizm człowieka ma upośledzony układ immunologiczny. Stan ten oznacza, że jesteśmy łatwym celem dla wirusów i bakterii. Organizm łatwiej ulega wówczas wychłodzeniu, stresowi. Bardziej szkodzi mu wtedy niewłaściwa dieta . Oswabiony organizm przegrywa w walce z chorobotwórczą bakterije. I Tu mamy Homeopatia na pomóc. Ponieważ uzdrawia kompleksowo – ciało i umyseł,  równoważy cały organizm , wspiera naturalnyj proces samouzdrawiania .