Pierwsza wizyta u homeopaty

Czego oczekiwać? Na co być przygotowanym?

Pierwsza wizyta jest bardzo ważna. Może ona potrwać nawet do dwóch godzin, dlatego pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzbroić się w cierpliwość. Dla homeopaty ważnych jest wiele czynników – jaki jesteś, co lubisz, na co chorowałeś jako dziecko, na co chorowali rodzice. Bardzo dobrym pomysłem jest wypisanie sobie najważniejszych rzeczy przed wizytą na kartcę, tak żeby nie zapomnieć o czymś istotnym.

Czasami niektóre pytania mogą wydawać Ci się być dziwne lub poczujesz się niekomfortowo. Bez obaw – to nie jest zwykła ciekawość, lekarzowi zależy na dobraniu dla Ciebie odpowiedniego leku. Dla homeopaty duże znaczenie ma Twoje emocjonalne poczucie, ponieważ często jest to podstawa choroby.

Niektóre choroby wywodzą się od gniewu, od tłumienia w sobie emocji, od poczucia winy. Dlatego jeżeli zależy Ci na tym, żeby być zdrowym, postaraj się dawać szczere odpowiedzi, nie czuj się zawstydzony, bądź otwarty, nie ukrywaj żadnych tajemnic (wszystko, co powiesz zostanie między Tobą a lekarzem).

Dla homeopaty diagnoza nie jest najważniejsza, dla niego liczy się to, jak się czujesz. Możesz powiedzieć o Twoich różnych dolegliwościach czy lękach.

Najważniejsze punkty, o których trzeba porozmawiać:

  1. Kiedy to się zaczęło? Po rozwodzie rodziców, po miłosnym załamaniu, po wypadku samochodowym, po stłumieniu wysypki, po szczepionce i tak dalej…
  2. Jaki jest obecnie Twój stan emocjonalny? Jakie są Twoje lęki? Co sprawia, że się martwisz? Co Cię denerwuje?
  3. Jaki jest Twój stan fizyczny? Co i w jaki sposób Ci dolega? Nie wystarczy powiedzieć, że boli Cię głowa, ale jaki to rodzaj bólu – kłujący, pulsujący, “jak młotkiem”, jakby coś Cię ściskało, jakby ktoś ciągnął Cię za włosy. Wszystko, co czujesz. Ważne jest kiedy i od czego czujesz się gorzej, a kiedy lepiej i co Ci pomaga.
  4. W przypadku kobiet znaczenie ma również miesiączka – kiedy była pierwsza, jak długo trwa, czy jest bolesna?
  5. Ważne są również Twoje upodobania w jedzeniu – co uwielbiasz, czego nie tolerujesz?
  6. Istotne znaczenie ma to, na co chorowali Twoi rodzice.
  7. W przypadku dzieci pytania nieco się różnią – jak przebiegała ciąża, jak dziecko zachowuje się wśród rówieśników?

Zapraszamy serdecznie do Gabinetu Doktor Jakimiec