Refleksoterapia

Refleksoterapia, jako jedna z naturalnych metod leczniczych, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Wymaga ona traktowania człowieka jako niepodzielnej całości, która obejmuje ciało, umysł i ducha  i oferuje różne metody oddziaływania na punkty organizmu:

  • akupresura ( praktyka masowania, uciskania odpowiednich punktów na ciele, stopie, dłoniach, służąca zmniejszeniu napięcia i uzdrawianiu dolegliwości),
  • akupunktura (dzialanie na punkt przez igle ),
  • elektroakupunktura(dzialanie na punkt za pomocą małych prądów, polega na stymulacji elektrycznej tradycyjnych igieł do akupunktury),
  • termopunktura ( moksowania) i inne.

Przykładowo, stopy są mikrokosmosem, naszego organizmu, a precyzyjne uciskanie odpowiedniego punktu na stopie można oddziaływać na powiązany z nim organ – jest to masaż serca, płuc, nerek i innych narządów wewnętrznych wykonywany poprzez stopy.

Uzyskiwane w wyniku refleksoterapii efekty są różne, uzależnione od konkretnego przypadku. Naszym zadaniem nie jest wyodrębnienie choroby, a wywołanie reakcji fizjologicznych, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu. W rezultacie ludzkie ciało zaczyna naturalnie i prawidłowo funkcjonować i co najważniejsze eliminować toksyny i odblokowywać meridian. Najlepsze efekty uzyskuje się przy zastosowaniu serii zabiegów.

Refleksoterapia jest skutecznym antidotum na stres, zwalcza ból głowy, kręgosłupa i innych części. Pomaga również poprawić jakość życia ludziom ciężko chorym.

Nie zaleca się refleksoterapii w przypadku chorób zakaźnych i przewlekłych infekcji z wysoką gorączką.